• Vo štvrtok 28.04.2016 sme vytvorili pekné rodinné spoločenstvo pri duchovnej obnove zamestnancov a rodičov našej CMŠ. O. Igor slávil sv. liturgiu v radostnom "Cristos voskrese" a následne nám porozprával o ikone Sv. rodiny. Vyzdvihol miesto otca i mamy v nej. Ďakujeme.

• Farebný týždeň

• Tretí aprílový týždeň bol v našej škôlke týždňom farieb. Pondelok sme sa odeli do slniečkovej žltej, utorok do trávičkovej zelenej, v stredu do nebeskej modrej, vo štvrtok do snežienkovej bielej a piatok sme venovali srdiečkovej červenej. Bolo to veľmi zaujímavé farebné bádanie, ale predovšetkým kopec farebnej zábavy.

• Beseda s o. Jozefom Marettom

• V piatok 15.apríla 2016 navštívil našu farnosť THDr. ICLic. Jozef MARETTA, PhD., kňaz grécko-katolíckej archieaprchie Prešov, pôsobiaci ako exorcista. V chráme sv. Anny slávil spolu s o. Igorom sv. liturgiu a následne predniesol prednášku o duchovnom boji, po ktorej nasledovala živá beseda. Ďakujeme za vzácne poučenie a dúfame, že nás ešte navštívi s prednáškou Boj o maličkých.

• Jarné tvorivé dielne

• Vo štvrtok 7. apríla sa v našej škôlke uskutočnili jarné tvorivé dielne, pri ktorých sa tvorivo vyšantili deti aj ich maminy. Ďakujeme za účasť a prajeme praktické využitie umeleckých výrobkov smiley.

• Návšteva meteorológa

• 31.marca 2016 navštívil našu škôlku ujo meteorológ, ktorý nám porozprával ako to s tým počasím naozaj je. Ďakujeme za návštevu a zaujímavé informácie.

• Návšteva knižnice

• V rámci mesiaca knihy sme 21.03.2016 navštívili mestskú knižnicu, kde sme si vypočuli rozprávku o nespokojnej žabke, ktorá nechcela byť žabou. Poučení týmto príbehom sme si ocenili to, kým sme a prezreli sme si priestory, v ktorých "bývajú" knihy. Ďakujeme milým tetám knihovníčkam, ktoré nám venovali svoj čas a podelili sa s nami o radosť z poznávania múdrych kníh.

• Brigáda

• V krásnu sobotu, zaliatu zlatistým slnkom Babieho leta, sa rozhodli rodičia našich detí zušľachtiť okolie materskej školy. A veru, boli usilovní. Ďakujeme.

• Veľkonočné prázdniny

• Drahí rodičia! Oznamujeme Vám, že počas Sviatkov Paschy bude prevádzka našej MŠ prerušená v čase od 24.03. do 29.03.2016 (od Veľkého štvrtku do Veľkonočného utorka). V MŠ sa stretneme v stredu 30.03.2016. Všetkým Vám prajeme požehnaný čas a radostné Christos voskrese! - Kristus vstal zmŕtvych!

Zároveň Vám oznamujeme, že v kaplnke škôlky bude veľkonočná spoveď a to v stredu 23.03.2016 od 14.30 do 16.30 hod.

• Dentálna hygiena

• V pondelok 7.3.2016 navštívila našu škôlku dentálna hygienička, ktorá deťom porozprávala ako sa správne starať o zúbky. Deti boli veľmi pozorné a vďačné za motivačný darček, ktorý dostali - zubnú kefku a pastičku. Ďakujeme.

• Futbalový turnaj

• V sobotu 20.2.2016 sme prežili krásne popoludnie plné športového nadšenia a elánu. Futbal si zahrali štyri mužstvá zložené z oteckov a ich synov. Merali si sily naozaj mužne a spravodlivo, s tým rozdielom, že gól, ktorý uštedril bránke otecko, musel byť oddrepovaný piatimi drepmi. Dospelákov však ani tento fakt neodradil. Na koniec všetci odekorovaní medailami zaspievali slovenskú hymnu, posilnili sa občerstvením a v telocvični ešte dlho šantili. Maminky a sestry hráčov odchádzali hrdé na svojich futbalistov.

• Karneval chrobáčikov

• Tohtoročné fašiangy boli krátke, ale za to veselé. Naša škôlka sa premenila na svet chrobáčikov a všakovakého hmyzu, ktorý sa dosýta vyšantil i najedol. Deti už len skonštatovali, že by takto rady chodili do škôlky po celý rok.

• Vianočná besiedka

• V piatok 18.12.2016 sa deti z CMŠ bl. Tarzície podelili o svoju radosť z narodenia Ježiška pri vianočnej besiedke so svojimi rodičmi a príbuznými. Spolu so zamestnancami vytvorili jrdno nádherné mnohopočetné spoločenstvo plné nadšenia. Po besiedke nasledovalo agapé s chuťou Vianoc.

• Návšteva sv. Mikuláša

• Svätý Mikuláš tento rok prvý krát zavítal aj do našej CMŠ. Deti obšťastnil nie len svojou prítomnosťou, ale, samozrejme, aj darčekmi. Na oplátku dostal pesničky a básničky i množstvo krásnych úsmevov. Pri "odchode do  neba" sľúbil, že odovzdá naše vrúcne pozdravy bl. mučenici Tarzícii, našej patrónke.

• Otvorenie našej CMŠ

• Dňa 1.9.2015 sme otvorili našu CMŠ bl. Tarzície v Trenčíne slávnostnou sv. liturgiou v Chráme sv. Anny, ktorú slávil Bratislavský eparcha vladyka Peter Rusnák a o. Igor Cingeľ, duchovný správca. Po jej skončení odovzdala sr. Petra E. Sičáková  Zriaďovaciu listinu školy a relikvie blahoslavenej mučenice Tarzície - jej patónky, riaditeľke sr. Benjamíne M. Ondovčákovej a privítala deti - žiačikov škôlky, ich rodičov a zamestnancov. Z chrámu sa prítomní v hojnom počte presunuli na Olbrachtovú ulicu. Tu o. biskup nové priestory MŠ posvätil.

2.9.2015 do novej cirkevnej škôlky nastúpili prvé deti, v počte 42.