• Ako sa zapísať do CMŠ

• ​​​​​​OZNAM

Zápis detí do CMŠ bl. Tarzície na predprimárne vzdelávanie

v školskom roku 2024/2025

Riaditeľka CMŠ bl. Tarzície v Trenčíne po dohode so štatutárnym zástupcom zriaďovateľa Kongregácie SSNPM, Sládkovičova 22, 080 01 Prešov, v zmysle § 59 Zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov  určila čas zápisu detí do CMŠ bl. Tarzície.

Zápis detí na školský rok 2024/2025 sa uskutoční

v termíne od 02.05.2024 do 15.05.2024

Pred zápisom do CMŠ bl. Tarzície je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku, ktorú vytlačenú, potvrdenú  všeobecným lekárom pre deti a dorast a podpísanú oboma rodičmi doručte v dňoch zápisu alebo najnesôr do 31.05.2024 na adresu CMŠ bl. Tarzície. Elektronická prihláška bude aktívna od 1.5.2024. Lekárske potvrdenie môžete doručiť aj na samostatnom tlačive, ktoré si môžete stiahnuť tu: Lekarske_potvrdenie_na_ucely_zapisu.docx

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, treba predložiť aj súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Prednostne sa prijímajú:

•  deti, pre ktoré  je predprimárne vzdelávanie povinné, t.j. deti, ktoré dosiahnu päť rokov veku do 31.augusta 2024,

• deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,

• deti, ktoré už majú súrodenca v CMŠ bl. Tarzície,

• deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t.j. deti ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta 2024.

Akceptujeme aj žiadosť o prijatie na predprimárne vzdelávanie aj v tlačenej podobe, ktorú si môžete stiahnuť na stránke školy v sekcii dokumenty a taktiež aj vlastnú formu prihlášky. Prihláška musí byť potvrdená lekárom.

Rodič môže podať žiadosť osobne, poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy, e-mailom alebo odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu. Taktiež prostredníctvom elektronického podania doručeného do elektronickej schránky materskej školy, alebo elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.