• Divadielko

• Do galérie Divadielko boli pridané fotografie.

V pondelok 29.1.2018 našu škôlku navštívil zábavný ujo so svojimi dvoma pomocníkmi, ktorí nás naučili, ako sa počas celého dňa poriadne správať... bola to jednoducho zábava :) Ďakujeme.

• Farský ples

• Do galérie Farský ples boli pridané fotografie.

20. januára 2018 sme sa s radostným srdcom vyplesali na IX. Greko plese, ktorý bol plný nie len tancovačiek a zábavy, ale aj duchovného slova, hier, farbičiek, bohatej tomboly a mnoooooožstva farebných balónov. Nech nám tento čas strávený uprostred našich rodín pripomína, aby sme sa aj počas všedných dní ustavične radovali (Porov. 1. Sol 5,16)

• Prevádzka MŠ počas Vianočných sviatkov

• Oznamujeme Vám, že počas Vianočných sviatkov  bude prevádzka našej MŠ prerušená v čase od 27.12.2017 do 05.01.2018. V MŠ sa stretneme v pondelok 08.01.2018.

Zároveň Vás prosíme, aby ste v piatok 22.12.2017 vyzdvihli svoje deti po obede do 13.00 hod., z organizačných dôvodov. Ďakujeme za pochopenie a všetkým Vám prajeme požehnaný čas a radostné CHRISTOS RAŽDAJETSJA! SLAVIME JEHO! Kristus sa rodí! Oslavujme Ho!

• Vianočná besiedka

• Do galérie Vianočná besiedka boli pridané fotografie.

19.12.2017 sme sa všetci tešili z narodenia Ježiška, ktorý prináša do našich sŕdc radosť, pokoj a lásku - a bolo to cítiť pri krásnom vystúpení detí i spoločnom agapé.

• Do galérie Duchovná obnova boli pridané fotografie.

V sobotu 16.12.2017 sme sa stretli pri duchovnej obnove na tému Prežívanie liturgického roka uprostred rodiny, ktorou nás sprevádzal protosynkel bratislavsej eparchie o. Vladimír Skyba. Príjemnú atmosféru plnú modlitby a dialógu obohatil aj čas na sviatosť zmierenia, či duchovný rohovor. Lúčili sme sa obohatení a s pokojom na duši. Ďakujeme.

• Vianočné tvorivé dielne

• V jedno predvianočné poobedie 11.12.2017 sme si pri vianočných tvorivých dielňiach vyrobili krásne vianočné ozdoby, ktoré iste okrášlia naše príbytky a potešia srdiečka.

• Sv. Mikuláš

• Aj tento rok našu škôlku navštívil sv. Mikuláš a asi sme boli veľmi dobrí, lebo priniesol aj darčeky :) Ďakujeme sv. Mikuláš :)

• Hasiči

• 4.12.2017 prišli medzi nás ujovia hasiči, aby nám porozprávai, v čom spočíva ich práca a tiež nám ukázali ako v prípade potreby podať prvú pomoc. Veľmi pekne im ďakujeme za ich obetavú službu a dúfame, že im budeme pomáhať svojím správaním.

• Požehnanie detí

• 21.11.2017, v deň sviatku Vovedenia Presvätej Bohorodičky do chrámu, duchovný správca našej škôlky o. Igor požehnal všetky deti, aby rástli Bohu na slávu a ľuďom na radosť.

• Starkým

• 26.10.2017 sme si v našej škôlke s radosťou a vďačným srdcom uctili našich starkých. Starkým sme venovali svoje úsmevy, básničky, piesne a tiež sme im pripravili hostinku a krásny darček. Ďakujeme, že Vás máme :)

• Prevádzka MŠ počas jesenných prázdnin

• Drahí rodičia, na základe Vášho záujmu, bude v našej CMŠ bl. Tarzície počas jesenných prázdnin v dňoch 30. a 31.10.2017, v prevádzke jedna zberná trieda pre prihlásené deti.

• Návšteva z Ukrajiny

• 13. októbra 2017 našu škôlku navštívi sestry služobnice z Ukrajiny, ktoré pracujú v školstve a ich cieľom bolo oboznámiť sa s okolnosťami cirkevného školstva na Slovensku... a my sme im radi ukázali ako sa hráme a učíme. Ďakujeme za krásne spoločenstvo a vzájomné obohatenie. Návšteva z Ukrajiny

• Deň výživy

• 25.9.2017 sme si pripomenuli svetový Deň výživy. Pani učiteľka Janka si pripravila zaujímavé aktivity, pri ktorých sme sa naučili, ktoré jedlo je zdravé a samozrejme, že sme z týchto dobrôt aj ochutnali.

• Prvý deň v škôlke

• 4.9.2017 prešlo bránou našej CMŠ 45 detí. V tento deň sme prosili našu patrónku bl. Tarzíciu, aby nás počas celého nového školského roka ochraňovala, aby sme sa v peknom spoločenstve mohli spolu hrať a učiť.  Prvý deň v škôlke

• Rodičovské spoločenstvo

• Drahí rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 21.09.2017 o 16.00 hod. v priestoroch jedálne CMŠ bl. Tarzície sa uskutoční stretnutie Rodičovského spoločenstva, na ktoré Vás srdečne pozývame.

• Začiatok šk. roka 2017-18

• Oznamujeme Vám, že prevádzku našej CMŠ bl. Tarzície začneme v pondelok 4. septembra 2017 o 7.00 hod. V popoludňajších hodinách od 15.30 do 16.00 hod. v školskej kaplnke začneme nový školský rok slávnostnou pobožnosťou k našej patrónke bl. mučenici Tarzícii, na ktorú Vás srdečne všetkých pozývame.Tešíme sa na stretnutie!

• Koncoročná opekačka

• V prvú prázdninovú sobotu 1. júla 2017 sme sa spoločne tešili pri koncoročnej opekačke - grilovačke, pri ktorej sme sa cítili ako jedna veľká rodina. Nechýbala ani tancovačka a veľa veľa hier. Hojná účasť detí i rodičov bola známkou pohody, s ktorou sme sa neskoro večer len ťažko lúčili.  Ďakujeme všetkým za krásne spoločenstvo. Koncoročná opekačka

• Slávnosť bl. Tarzície

• 27. júna 2017 sme v našej škôlke mali krásnu Slávnosť bl. Tarzície. Sv. liturgiu slávil vladyka Peter Rusnák spolu so svojou kúriou, ktorý nám pripomenul, čo je pravou podstatou kresťanstva - tak, ako je nanič vybitý mobil, tak je nanič aj kresťanstvo bez osobného vzťahu s Bohom, Sv. Ducha a jeho skutkov. Pekné spoločenstvo sme zdieľali aj pri agapé, plného vzájomnej srdečnosti a radosti.