Navigácia

 • Posvätenie škôlky

  Nový rok sme 9. januára 2019 začali posvätením priestorov našej škôlky, aby sa nám v nej dobre hralo, učilo a spinkalo.

 • Vianoce

  Aj tento rok sme 19.12.2018 radostne oslávili narodenie Ježiška a potešili sa v kruhu mnohých rodičov a našich blízkych. Christos raždajetsja!

 • Duchovná obnova

  V sobotu 15.decembra 2018 sme sa uprostred predvianočných príprav na chvíľku zastavili a venovali čas svojej duši pri duchovnej obnove. So svojou skúsenosťou s budovaním vzťahov uprostred rodiny sa s rodičmi a blízkymi našej škôlky podelili o. Igor Cingeľ, duchovný správca školy a Gabriel Chromiak, predseda Centra pre rodinu v Trenčíne. Ďakujeme za otvorené srdce a prajeme radostné očakávanie narodenia Pána.

 • Pečenie medovníčkov

  Radostné prežívanie príprav na Vianoce si deti v našej škôlke osladili pečením medovníčkov, ktoré im išlo naozaj od ruky :)

 • sv. Mikuláš

  Sv. Mikuláš aj tento rok navštívil našu škôlku a hoci mal akosi krátku bradu :) na darčeky predsa len nezabudol. Ďakujeme, sv. Mikuláš a na budúci rok čakáme Ťa zas!

 • Požehnanie detí

  Na sviatok Vovedenia Presvätej Bohorodičky do chrámu 21.11.2018 už tradične o. Igor požehnal deti v našej škôlke, aby rástli na Božiu slávu a rodičom na radosť. 

 • Starkým

  Aj tento rok sme urobili radosť našim starkým 26. októbra 2018 pesničkami, básničkami a tančekmi. A potešili aj oni nás, tým, že naše pozvanie prijali. Babičky, samozrejme, neprišli naprázdno - ich koláčiky boli neopakovateľné. Ďakujeme, že Vás máme.

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Dňa 18. októbra 2018 sa aj deti v našej škôlke zapojili do modlitby sv. ruženca v rámci projektu Milión detí sa modlí ruženec. Modlili sme sa za všetkých ľudí, ktorí sú skúšaní vojnami a chudobou, aby mohli žiť v pokoji a šťastí.

 • Zdravý deň

  Keďže jeseň je plná Božích darov v záhrade, 9. októbra 2018 sme si urobili Zdravý deň s ochutnávkou ovocia a zeleniny. Chutilo nám veľmi a ani lízatká a cukríky nám nechýbali.

 • U hasičov

  8. októbra 2018 sme sa zúčastnili exkurzie v priestoroch Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne - na hasičskej stanici. A mali sme veeeeľa zážitkov. Ujovia hasiči nám ukázali všetko potrebné k záchrane života v prípade požiaru, potopy, či dopravnej nehody a poučili nás o bezpečnosti, ktorú musíme dodržiavať, aby sa nám nič také neprihodilo. Ďakujeme a prajeme veľa síl k ich službe.

 • Dopravná výchova

  Mesiac september sa nám niesol v znamení dopravnej výchovy - aby sme vedeli ako sa správať v komplikovanej mestskej premávke už na začiatku školského roka.

 • Začiatok šk. roka 2018/19

  Drahí rodičia, školský rok 2018/19 začína 3. septembra 2018. V tento deň je naša MŠ v prevádzke ako zvyčajne, od 6.30 hod., popoludní o 15.30 hod. sa spoločne pomodlíme moleben k bl. Tarzícii, našej patrónke, v školskej kaplnke, čím slávnostne otvoríme školský rok pod jej ochranou. Tešíme sa na Vás!

 • Slávnosť bl. Tarzície

  Patrónku našej škôlky blaženú mučenicu Tarzíciu sme oslávili 26. júna 2018 za účastí detí, rodičov a pozvaných hostí. Svätú liturgiu slávil protosynkel bratislavskej eparchie o. Vladimír Skyba spolu s miestnym duchovným správcom o. Igorom Cingeľom a ďalšími dvoma kňazmi. Zo srdca sme tiež ďakovali Bohu za uplynulý školský rok a všetky dosiahnuté milosti.

 • Rozlúčka s predškolákmi

  12. júna 2018 sme sa slávnostne rozlúčili s deviatimi predškolákmi našej škôlky a oslávili Deň rodiny. Veľkým školákom prajeme veľa úspechov v učení a radosť z ďalšieho spoznávania sveta a našim rodinám veľa lásky a vzájomného porozumenia, lebo: "Rodina je tam, kde život začína a láska nikdy nekončí."

 • Deň detí

  Deň detí sme 1. júna 2018 oslávili "vo veľkom štýle" - to preto, že deti samé vyšľapali na Brezinu, kde im bolo priam rozprávkovo. Užili si prírodu, šantenie na ihrisku, dobrú desiatu a šťastne sa  vrátili do škôlky zdravo unavení a plní zážitkov z výletu.

 • GDPR

  Naša organizácia spracúva osobné údaje podľa zásad v súlade s platnou právnou úpravou. Princípy ochrany osobných údajov, podľa ktorých postupuje, ako aj kontakt na zodpovednú osobu sa nachádza na https://gdpr.kbs.sk/.

 • Chránime Zem

  V mesiaci apríl sme si pripomínali, ako chrániť našu Zem, aby sme sa mohli tešiť z krásneho života na tejto planéte. Pomohlo nám v tom divadielko o triedení odpadu, praktické činnosti zamerané na túto tému a naše výtvory, ktoré nám skrášlili celú škôlku.

 • Jar v našej záhrade

  Túto jar si užívame radostné šantenie v našej záhrade, v ktorej pribudli nové stromčeky - jablone a magnólia a tiež živý plot, ktoré nás prikryjú svojím tieňom pred horúcim slniečkom. V projekte Obnova zelene v cirkevnej materskej škole bl. Tarzície v Trenčíne bola použitá poskytnutá dotácia z mesta Trenčín, za čo srdečne ďakujeme.

 • Veľkonočná radosť

  Po pôstnom čase do našej škôlky zavítala radosť zo vzkriesenia Ježiša, ktorú sme vyspievali v piesni "Kristus slávne vstal zmŕtvych" O. Igor nám vysvetlil ikonu Paschy aj s názornou ukážkou, ktorá sa nám veľmi páčila a pri ktorej sme si vyskúšali ako je to žiť v tme hriechu a vo svetle života, ktoré strháva putá smrti. Adam a Eva boli vyslobodení a my sme si pochutnali na podarovanom veľkonočnom "vajíčku" :) CHRISTOS VOSKRESE!

 • Rozprávkové divadielko

  Tety Danka a Janka nám 27. marca 2018 zahrali krásne rozprávky o svojich menovkyniach Danke a Janke, ktoré naháňala neposedná Gevenducha (ale za to si mohli samé, lebo si ju nakreslili :) a Psíčkovi a mačičke, ktorí sa snažili umývať dlážku a podobné záležitosti, ale kosi sa im to nedarilo :(  Divadielko nás veľmi potešilo, lebo rozprávky poznáme z kníh, ale dnes nám akosi ožili. Ďakujeme!

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná materská škola bl. Tarzície
  Olbrachtova 28
  911 01 Trenčín
 • 0910 842 740

Fotogaléria