• Beseda so spisovateľkou

• V utorok 28.3.2023 prijala pozvanie k nám do škôlky pani spisovateľka Lenka Siváková, ktorá napísala veselé a poučné knižky "Rozprávky pre zvedavé deti". Pani spisovateľka nám porozprávala o pokračovaní dobrodružstiev, pre nás už známych postáv: lienky Lenky, mravčeka Mareka, motýľa Mirka a včielky Vierky. Pomocou hlavných hrdinov sa deti oboznámili s abecedou, číslami, cvičením, farbami, angličtinou a mnohými inými zaujímavými témami z detského sveta.

Ďakujeme pani spisovateľke za jej poučné a zaujímavé rozprávanie a želáme jej ešte veľa tvorivých nápadov pri písaní knižiek na poličky našich knižníc.

• Z rozprávky do rozprávky

• Celý tento týždeň sme putovali z rozprávky do rozprávky formou rozmanitých aktivít. Prostredníctvom nich sme sa naučili, že rozprávky majú častokrát aj poučný charakter, že spoločnými silami veľa zvládneme, ale aj to, že poctivá práca sa vypláca. Veľa sme tvorili, počúvali, rozprávali a tak spoznávali krásu rozprávok.

• Marec - mesiac knihy

• Aj naši najmenší škôlkari z triedy Lienok sa v stredu 15.3.2023 vybrali do školskej knižnice, aby zažili, ako to v takej knižnici vyzerá. Oboznámili sa napríklad s tým, aké je vhodné správanie v knižnici a zaobchádzanie s knihou, kto je to knihovník, spisovateľ, ilustrátor, podľa čoho sú zoradené knihy, na čo slúži čitateľský preukaz. S elánom sa naše Lienočky "začítali" do kníh, ktoré ich zaujali.
              Nech sa páči, navštívte opäť školskú knižnicu, ktorá je súčasťou našej škôlky a využite dobrá, ktoré ponúka pre detských i dospelých čitateľov 🙂.

• Návšteva knižnice

• Marec je mesiacom kníh, to už z nás každý vie. Preto sa celý mesiac venujeme práve poučným, tajomným či rozprávkovým príbehom v nich. A kde inde sa nachádza toľko rozprávok ak nie v knižnici? Presne tam sme si to s Včielkami v stredu 8.3.2023 namierili. Pani knihovníčky nás vtiahli do svojho sveta kníh. Dozvedeli sme sa, že požičiavanie kníh má svoje pravidlá, ako máme s knihami zaobchádzať a aj to, kto sa o ne stará, keď ich vrátime. Vypočuli sme si rozprávku a zvládli sme všetky úlohy, ktoré boli pre nás pripravené. Aj keď pre niektorých bola táto návšteva knižnice prvá, už teraz vieme, že nie posledná.

• Divadielko o Mravcovi Gregorovi

• Mesiac marec sme v našej škôlke začali poučným príbehom o šikovnom mravčekovi Gregorovi, ktorému sa jedného dňa prisnil sen o krásnom mieste, kde je všetko inak, ako doma v mravenisku. Spolu s mravčekom sme zažili nejedno dobrodružstvo a prekvapenie na ceste za vysnívaným miestom.