• Profil školy

• Naša materská škola zabezpečuje predprimárne vzdelávanie detí predškolského veku. Je dvojtriednou heterogénnou materskou školou s celodennou edukáciou, ktorú poskytuje denne počas pracovných dní, deťom vo veku od 2,5 do 6 rokov a v čase  od 6.30 hod. do 16.30 hod.

Je cirkevnou, čo je rozhodujúcim prvkom v jej celkovom nasmerovaní. Tým v sebe zahŕňa snahu o emocionálny, sociálny, kognitívny a duchovný rozvoj dieťaťa v duchu Božieho slova ako prameňa nádeje, z ktorého vyviera životná radosť. Túto skutočnosť potvrdzuje aj motto: „Boh nádeje nech vás naplní všetkou radosťou...“ (Rim 15,13), ktorým žila aj bl. Tarzícia, patrónka našej CMŠ a potvrdila ho svojou mučeníckou smrťou s nádejou v srdci, že smrťou život nekončí.

To znamená, že vychovávame deti v kresťanskom – katolíckom duchu. Naším cieľom je vychovať zodpovedné a slobodné osobnosti vedomé si Božej lásky a schopné čeliť náročným podmienkam tohto sveta v nádeji, pravde a láske v súlade s kresťanskými tradíciami.

Sme gréckokatolíckou materskou školou, teda svoj duchovný život opierame o tradície kresťanského východu, v čom je nám veľkou oporou aj náš duchovný správca o. Igor.